Kapat

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Muadil Ve Orjinal Arasındaki Fark Nedir ?

Muadil, kelime anlamı olarak eş değer anlamına gelmektedir. Halk arasında muadil toner ve dolum yapılmış toner birbirine karıştırılsa da, aslında iki ürün birbirinden çok farklıdır. Orijinal toner ile muadil toner arasında çok büyük bir fark yoktur. Orijinal adı altında satılan tonerler, isim yapmış firmalar tarafından çok uçuk rakamlara satılır. Muadil tonerler ise çok daha ekonomik fiyata satıldığından, son yıllarda çok daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Muadil tonerin baskı kalitesi ve baskı sayısı, orijinal ürün ile hemen hemen aynıdır. Ayrıca bu tip eş değer ürünlerin yazıcınızın baskı mekanizmasına zarar vermesinden de korkmayın. Bu risk yalnızca, dolum yapılan tonerlerde bulunmaktadır. Bu nedenle, uygun fiyata toner satın alma ve kalite gibi olanakları bir arada arıyorsanız, muadil tonerleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle sürekli yazıcı kullanım ihtiyacı olan bir iş yeriniz ya da ofisiniz varsa, orijinal ürünlere tonlarca para vermek yerine muadil tonerleri almak, sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca bu tonerler, geri dönüş yapılabilir özellikte olması da bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biridir.

Eğer orijinal tonerlerin fiyatları bütçenizi zorluyorsa, muadil toner kullanın.  Ayda ortalama bir adet orijinal toner satın aldığınızda, minimum olarak vereceğiniz ücret 180 TL’dir. Bu da yılda 1800 TL gibi bir rakam ödeyeceğiniz anlamına geliyor. Oysa muadil toner satın alarak, bu rakamı yarı fiyatına düşürmek mümkün. Böylece minimum baskı sayısı kaybı ile maksimum tasarruf edebilirsiniz.  

Ofisim İçin Hangi Yazıcıyı Almalıyım ?

Orta ölçekli bir firmaysanız ve günlük 5-10 adet çıktı alıyorsanız Epson ceya Canon mürekkep püskürtmeli, tanklı yazıcı tercih edebilirsiniz. Günlük 20-50 sayfa baskı alacaksanız laserjet baskı özelliğine sahip siyah beyaz ya da renkli yazıcı tercih edebilirsiniz. Günlük 50 sayfa ve üzeri baskı alacaksanız ofis tipi fonksiyonlu fotokopi makinesi tercih edebilirsiniz. 

Ürünlerin Orjinal veya Muadil Olduğunu Nasıl Anlarım ? 

Orjinal tonerlerin üzerinde kendi markası tarafından üreilmiş barkodu bulunmaktadır. o barkodu markanın internet sitesi üzerinden girerek tonerin orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer toner muadil ise mutlaka tonerin tozunu serbest bırakmaya yarayacak tonerin kasasının içinden geçen şeffaf bir şerit olacaktır. Bu şerit var ise ve çekip çıkarabiliyorsanız toner muadildir. 

Muadil Toner Yazıcıma Zarar Verir Mi ?

Muadil tonerler bazı yazcılara zarar verebilir fakat bazı yazıcılar %1 bile zararı yoktur. Laserjet, fonksiyonlu, mono orta ve küçük ölçekli siyah beyaz, renkli yazıcılara kesinlikle zarar vermez. Fakat bazı fotokopi makineleri ve büyük yazıcılar için muadil toner olmak sakıncalı olabilir lütfen iletişime geçin bu konu için ! 

Muadil Kartuş Çalışırmı ?

Bir kaç model hariç diğer tüm kartuşlu ve mürekkepli yazıcılar için muadil kartuşlar problemlidir. İçlerindeki mürekkepler baskıda silik çıkarma gibi sorunlar yaratabilir. Yazıcının kartuşu tanımama olasılığıda vardır. 

Destek

7x24 Müşteri Hizmetleri

İade Garantisi

14 Gün koşulsuz iade

Güvenli Alışveriş

256 BIT RapidSSL

hesaplipazar © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır

https://app.jivosite.com/visitors